More

  TMOK Antrenör Gelişim Seminerleri ve Destek Programları

  Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), Antrenör Gelişim Seminerleri ve Destek Programları ile ilgili bir duyuru yayınladı.

  Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK), “Antrenör Gelişim Seminerleri ve Destek Programları” kapsamında, Uluslararası Federasyonlar (IF) ile iş birliği yaparak, antrenör, kondisyoner ve teknik görevli olarak çalışan uzmanların mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla teknik gelişim seminerleri, kurslar düzenlemekte ve antrenörlerimizin yurt dışında eğitim almaları için burslar sağlamaktadır.

  Bu çerçevede, 2021-2024 yılları arasında TMOK’a başvurarak yararlanabileceğiniz programla ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir.

  Yurtdışında Antrenörlük Eğitim Bursu – “Olympic Scholarship for Coaches”


  TMOK tarafından sağlanacak burs ile antrenörlerin yurt dışında belli bir süre boyunca eğitim programına katılmaları ve bu sayede kendi spor dallarında tecrübe, bilgi ve birikimleri artırmaları, ayrıca, edinilen bu bilgi ve becerileri program sonrasında ülkemizdeki antrenörlere aktarılması ve ilgili spor dalının gelişimi için kendi Federasyonu bünyesindeki çalışmalara katılmalarıdır.

  Program Bilgileri

  • Burstan yararlanacak antrenörün ilgili IF tarafından tanınan aktif antrenör lisansına sahip ve İngilizce lisanına iyi derecede hakim olması en önemli gerekliliktir.

  • Aranan kriterleri karşılayan adayların TMOK web sitesinde bulunan çevrimiçi Başvuru Formunu doldurmaları gerekmektedir.

  • TMOK yapacağı değerlendirme sonucunda, burs için uygun gördüğü adayla ilgili federasyonun onayını alacak ve sonrasında program alternatiflerini belirleyecektir.

  • Adaylarda aranan kriterler, çevrimiçi başvuru formu ve programla ilgili ayrıntılı bilgilere TMOK web sitesi üzerinden https://antrenorbursu.olimpiyat.org.tr ulaşabilirsiniz.

  Bütçe

  TMOK tarafından sağlanacak bütçe, antrenör eğitim programının ücreti, antrenörün gidiş-dönüş uçak bileti, konaklama, yemek, haftalık harçlık, sağlık ve seyahat sigortası bedellerini kapsamaktadır.

  Latest articles

  Önemli Duyuru – 6. WT Başkanlık Kupası

  Türkiye Taekwondo Federasyonu 15-23 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak 6. WT Başkanlık Kupası ile ilgili önemli bir duyuru yayınladı.Söz konusu Faaliyete 18-21 Şubat...

  Kyorugi ve Poomsae Müsabaka Talimatları

  Türkiye Taekwondo Federasyonu Kyorugi ve Poomsae Müsabaka Talimatları ile ilgili bir duyuru yayınladı. Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun yayınladığı Kyorugi ve Poomsae Müsabaka Talimatlarına aşağıdaki linkleri tıklayarak...

  Önemli Duyuru – TOHM Sporcu Alımı

  Türkiye Taekwondo Federasyonu TOHM Sporcu Alımı ile ilgili bir duyuru yayınladı.1 - Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) Değerlendirme Komisyonunca aşağıdaki kriterlere uyan sporcuların sırasıyla...

  2021 Yılı Millilik Kapsamında Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Antrenör Alımı

  2021 Yılı Millilik Kapsamında Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Antrenör Alımı Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünden 2021 Yılı Millilik Kapsamında 4/B Sözleşmeli Spor Uzmanı...
  91,8k Takipçiler
  Takip Et

  Related articles

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz